Żwirek dla kota

Posted by admin on December - 15 - 2018
Żwirek dla kota
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Żwirek dla kociaków
W każdym domu, w którym znajduje się kot, powinien znaleźć się też dobry piasek. Koty na ogół wypróżniają się w żwirku, dlatego opieka nad nimi jest bardziej komfortowa niż gdy mamy pieska. W kuwetce powinna znajdować się jakaś mieszanina, która będzie miała cel: asymilować to, co oddaje zwierzątko. Dawniej właściciele kotów zapełniali takimi surowcami jak stróżyny, piasek lub papiery. Na ogół są to substancje, które sprawiają, iż czyszczenie i uzupełnianie są niezwykle niekomfortowe, a oprócz tego nie niwelują zapachu oraz nie utwardzają się. A zwierzak raczej nie będzie chciał wypróżniać się w niewyczyszczonej kuwetce – zdarza się, że upatruje sobie inne czyściutkie terytorium. Z tego powodu odpowiednie wypełnienie toaletki to kluczowa kwestia nie jedynie dla naszego pupila, lecz także dla właściciela, który powinien trudnić się utrzymaniem czystości. Aktualnie wykorzystywanie takich rzeczy jak wiórki lub gazety nie są konieczne, gdyż sklepy zoologiczne udostępniają dość praktyczne rozwiązanie, tzn. podłoża zbrylające dla kotów.
Posiadacze kotów mają przeróżny wybór podłoży do kuwetek. Najistotniejszą właściwością żwirku dla zwierząt ma być absorbowanie zapachu a także utwardzanie się, dzięki czemu można w bezproblemowy sposób wyprzątnąć kuwetkę. W sklepach dla zwierząt często można znaleźć aż parę gatunków żwirków. Generalnie możemy sklasyfikować je na poniższe rodzaje: żwirki silikonowe, krzemionkowe , żwirki bentonitowe.
Każdy z takich żwirków dla kota posiada inne właściwości i to od ciebie zależy, na który się zdecyduje. Zamawiając podłoże dla kota, warto wziąć pod uwagę ich atuty oraz minusy.
Żwirek silikonowy wykonany jest z tworzywa nazywanym sylikat. Wyróżnia się tym, że wydajnie pochłania mocz oraz gromadzi go wewnątrz granulek. Doskonale niweluje odór, a wtedy nie wymaga codziennego czyszczenia kuwety. Wadą żwirku silikonowego jest to, że po określonym czasie nabiera żółtawego koloru, co może wyglądać raczej nieelegancko – dlatego warto jest wykorzystywać go w toaletkach zamkniętych.
Żwirek z drewna okazuje się wydajny i świetnie pochłania zapach. Niewątpliwą zaletą takiego podkładów dla kota jest alternatywa spłukania go do toalety (rzecz jasna w niewielkich ilościach). Na ogół tego rodzaju żwirek może okazać się bardzo drobny lekki, przypominający trociny, dlatego, zdarza się że rozprzestrzenia się po budynku na kocich nóżkach.
bentonit to na ogół popularny rodzaj żwirku, który zbryla się w granulki, a wtedy wysprzątanie po kociaku jest błyskawiczne. Możemy bentonitowy żwirek nabyć w niewygórowanych kosztach. Idealnie pochłaniają wszelkie aromaty. Nie można jednak wyrzucać go w toalecie, gdyż będzie kończyć się to zapchaniem. Posiadacze najczęściej zbierają granulki do foliowego woreczka i wyrzucają do śmietnika.
Najlepiej jest zdecydować się na odpowiedni żwirek dla kota, gdyż znacząco ułatwia to solidną opiekę nad kotkiem. Zagwarantowanie dobrej toaletki kotom to rola posiadacza, warto jest uwzględnić propozycje, które oferują dzisiaj sklepy internetowe.

źródło: żwirek dla kota

Comments are closed.